Benelli to włoska marka motocykli, która ma długą historię sięgającą aż do 1911 roku. Od tamtego czasu firma stała się jednym z wiodących producentów motocykli na świecie, oferując szeroką gamę modeli dla różnych kategorii użytkowników. Nasz salon Motoszklarnia z dumą oferuje motocykle Benelli swoim klientom, dzięki czemu mogą oni cieszyć się wyjątkowymi doświadczeniami podczas jazdy.

Historia Benelli

Była wiosna 1911 roku, kiedy owdowiała Teresa Benelli zainwestowała cały kapitał swojej rodziny w założenie warsztatu i zapewnienie stabilnej pracy swoim sześciu synom, Giuseppe, Giovanni, Filippo, Francesco, Domenico i Antonio „Tonino” Benelli.

Na początku był to tylko warsztat serwisowy, w którym produkowano również części zamienne do samochodów i motocykli. Ale sześciu braci Benelli miało znacznie większe ambicje: konstruowanie motocykli. Osiem lat później, w 1919 roku, narodził się pierwszy silnik, dwusuwowy o pojemności 75 cm3 zastosowany w ramie roweru, który nie dawał zadowalających rezultatów.

W grudniu 1921 roku pojawił się pierwszy prawdziwy motocykl Benelli: „Velomotore”, lekki dwusuwowy motocykl o pojemności 98 cm3, prezentowany w dwóch modelach, Touring i Sport (125 cm3), a następnie w 1923 roku wersja 147 cm3, na której Tonino Benelli zaczął odnosić zwycięstwa które rozsławią firmę Pesaro w całej Europie.

W 1926 roku Giuseppe Benelli zaprojektował nowy motocykl, 4-suwowy silnik o pojemności 175 cm3, górny wałek rozrządu zarządzany przez oryginalną „czterobiegową przekładnię” i osiągi równe lub lepsze od motocykli o większej pojemności skokowej, co doprowadziło do niezliczonych triumfów Tonino Benelli , mistrz Włoch w latach 1927, 1928, 1930 i 1931. Wzrost produkcji i sukces sprzedażowy (175cc był produkowany w różnych modelach do 1934 roku, kiedy to zaprezentowano 500cc i 250cc czterosuwowy motocykl) doprowadziły do powiększenia fabryki, aw 1932 roku bracia Benelli kupili pawilony tartaku Molaroni w „viale Principe Amedeo”, która obecnie nazywa się „viale Mameli”.

Dwa lata później, w 1934 roku, Benelli wprowadził dwa nowe motocykle wyścigowe: 250 z podwójną krzywką i 500. W 1940 roku Benelli wprowadził na rynek 500 cm3 z zaworami bocznymi i fantastyczny motocykl wyścigowy (4-cylindrowy z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy i doładowaniem, który nigdy nie byłby używanych na torze), ale wybuch wojny zmusił firmę do produkcji wyłącznie motocykli wojskowych.

Modele Benelli

Obecnie Benelli oferuje szeroką gamę modeli motocykli, w tym sportowych, turystycznych, cruiserów. Wszystkie modele są wyjątkowo stylowe i oferują doskonałą jakość oraz wyjątkowe doświadczenia podczas jazdy.

TRK 702 i 702X

Jednym z najnowszych modeli Benelli jest TRK 702 i 702X, motocykle do jazdy terenowej, które oferują wyjątkowe osiągi i stylowy wygląd. Obie wersje TRK 702 posiadają silnik o pojemności 680cc i mocy 80KM, co zapewnia im doskonałą dynamikę jazdy. TRK 702X wyróżnia się dodatkowo wysokim zawieszeniem, co pozwala na jazdę w trudnym terenie.

Leoncino

Innym popularnym modelem Benelli jest Leoncino, motocykl typu scrambler, który łączy styl vintage z nowoczesnymi osiągami. Leoncino oferuje doskonałą dynamikę jazdy, dzięki silnikowi o pojemności 500cc i mocy 47KM. Jednym z najnowszych dodatków do gamy Leoncino jest Leoncino 800 Trail, który oferuje jeszcze większe osiągi i możliwości do jazdy terenowej.

Benelli to marka motocykli, która z pewnością zasługuje na uwagę zarówno ze względu na swoją bogatą historię, jak i doskonałą jakość i stylowe wzornictwo. W naszym salonie Motoszklarnia oferujemy szeroki wybór modeli Benelli, w tym najnowsze TRK 702 i 702X oraz Leoncino 800 Trail. Bez wątpienia każdy miłośnik motocykli znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i przeżycia wyjątkowych wrażeń podczas jazdy na motocyklu Benelli!